Olimpija i Zvezda ubedljivi na startu

Olimpija i Zvezda su bez velikih problema ostvarili pobede u prvom kolu Turnira prijateljstva 2017.

CJ5H1705

Tri gola i tri boda za Olimpiju u prvom kolu Turnira prijateljstva 2017. Tim iz Ljubljane je lako izašao na kraj sa ekipom Borca iz Banja Luke i tako pokazao da je ozbiljan kandidat za plasman u polufinale takmičenja.

Prvi gol za Olimpiju postigao je Amir Feratović u 8. minutu i to je zvanično prvi gol koji je postignut na Turniru prijateljstva 2017. Zeleno-beli su duplirali prednost već u 14. minutu pogotkom Gala Kureža, dok je u 54. minutu Damjan Jovanović povisio vođstvo na 3:0 i tako rešio pitanje pobednika.

Borac je do kraja samo uspeo da ublaži poraz golom Nikole Turanjanina u 55. minutu.

Ipak, liderska pozicija u grupi A nakon prvog kola pripada ekipi Crvene zvezde zbog bolje gol razlike. Crveno-beli su bili ubedljivi protiv RNK Splita, a pitanje pobednika rešili su još u prvom poluvremenu.

Borisav Burmaz je postigao dva brza gola u 14. i 16. minutu, dok je na 3:0 povisio Njegoš Kupusović u 25. minutu. Konačnih 4:0 postavio je Stefan Nestorović u 59. minutu.